Німецькі депутати пропонують залучати ППО НАТО для захисту українського неба
Зокрема, йдеться про системи ППО, розташовані у Польщі та Румунії, пише DW із посиланням на газету FAZ.
У публікації сказано, що цю ідею вперше висловили експерт Мюнхенської конференції з безпеки (MSC) Ніко Ланґе (Nico Lange) та колишній помічник генсека НАТО, генерал-лейтенант Горст-Гайнріх Браус (Horst-Heinrich Brauß).
Ланґе вважає, що це дозволило б створити на українському кордоні безпечну зону завширшки до 70 кілометрів та розвантажити українські сили ППО.
FAZ констатує, що такий підхід став би кроком у тому ж напрямку, про який говорив президент Франції Еммануель Макрон, який не виключив відправлення французьких військових на допомогу Києву: «Західні сили б безпосередньо відбивали російські атаки, але не з території України».
Агнешка Бруггер (Agnieszka Bruґґer) із партії Зелені заявила, що вважає вірним «розташувати системи протиповітряної оборони на кордонах сусідніх (з Україною — ред.) держав так, щоб вони могли захищати і західні частини України».
Читайте по темі: Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені
З нею згоден ще один член цієї партії Антон Гофрайтер (Anton Hofreiter).
«Повітряну оборону України з території Польщі та Румунії не варто виключати у довгостроковій перспективі», — передає його слова FAZ.
Водночас він сказав, що про це поки що «не йдеться», і зараз для Заходу головне «значно збільшити» постачання Україні озброєнь та боєприпасів.
Депутат ВДП Маркус Фабер (Marcus Faber) зауважив, що кількість систем ППО та ракет до них вже зараз обмежена, тому необхідно гарантувати їх достатні обсяги у довгостроковій перспективі.
«За таких умов я вважаю це (залучення західних систем ППО для захисту неба над Україною — ред) можливим», — заявив він.
Депутат опозиційної партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) Родеріх Кізеветтер (Roderich Kiesewetter) підтримав ідею знищення російських «безпілотних літаючих апаратів» над Україною за допомогою західних систем ППО.
«Це розвантажить українську протиповітряну оборону та дозволить їй захистити фронт», — заявив він.
Кізеветтер також навів приклад допомоги США, Франції та Великої Британії Ізраїлю відбити атаку Ірану у квітні. За словами німецького депутата, це говорить про те, що в подібній ситуації держави, які надали допомогу, не стають автоматично сторонами конфлікту.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать