ПЦУ звернулась до Верховної Ради з проханням заборонити УПЦ МП
Про це йдеться у постанові Архієрейського Собору. Він пройшов у суботу, 11 травня 2024 року, у Києво-Печерській Лаврі.
У підсумковому документі зазначається, що Собор послідовно підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони підлеглості релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням з центром у державі-агресорі та звертається до ВРУ з проханням, після внесення необхідних доповнень, ухвалити підтриманий релігійною спільнотою України урядовий законопроєкт з цього питання.
"Собор також засвідчив бажання і готовність Помісної церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію, висловивши жаль з приводу ультимативних відмов керівництва Митрополії Московського патріархату в Україні від такого діалогу, водночас засвідчивши його успішність на рівні релігійних громад", – йдеться у постанові.
Окрім того, єпископат ПЦУ також висловив сердечну подяку Вселенському Патріархату, Олександрійському Патріархату, Церквам Кіпру та Греції за підтримку в час важких випробувань війною і подякував за підтримку християнським церквам, релігійним спільнотам.
Архієрейський Собор автокефальної Української православної церкви, в якому взяли участь 53 архієреї ПЦУ, відбувся 11 травня 2024 року в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.
Нагадаємо, заборону УПЦ МП підтримують 63% українців. Ще 83% українців вважають, що держава має якимось чином втрутитися в діяльність УПЦ МП.
Опендатабот повідомив, що на території України залишається 8 097 церков, що мають зв’язки з країною-агресором. Протягом повномасштабної війни їх кількість зменшилася лише на 685 громад. Найбільше церков перейшло до Православної Церкви України в Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.
Іран атакував балістичними ракетами об’єкти США в іракському Курдистані: є загиблі та поранені