Мальдіви опинилися на межі дефолту

Мальдіви опинилися на межі дефолту
Мальдіви опинилися на межі дефолту
Агентство Fitch Ratings знизило кредитний рейтинг Мальдів, посилаючись на зростаючий ризик дефолту, що викликало занепокоєння серед інвесторів. Це вже друге зниження рейтингу країни за останні місяці. Воно наголошує на погіршенні зовнішнього фінансового становища та ліквідності.

Ці події відбуваються на тлі політики президента Мохамеда Муїцзу, спрямованої на скорочення індійської присутності на Мальдівах та зміцнення зв’язків із Китаєм, що додає невизначеності щодо економічного майбутнього країни.

Ціна на цінні папери країни з терміном дії до 2026 року впала до рекордно низького рівня, досягнувши 70,24 цента за долар, що свідчить про серйозні втрати на ринку. Облігації Sukuk, що відповідають принципам ісламського фінансування, зазнали двозначних втрат у серпні, відстаючи від усіх аналогів у відповідному індексі Bloomberg. Звичайні доларові облігації Мальдів також значно впали в ціні.

Fitch зазначає, що останні події, зокрема погіршення умов зовнішнього фінансування та невизначеність щодо планів уряду щодо рефінансування сукук на 500 мільйонів доларів у 2025 році, збільшують ймовірність дефолту.

Ситуація погіршилася після того, як найбільший комерційний банк країни, Bank of Maldives, запровадив нові обмеження на витрати в іноземній валюті, що викликало занепокоєння серед інвесторів. Хоча ці обмеження були скасовані, вони засвідчили вразливість економіки країни.

Зниження валютних резервів до 395 мільйонів доларів на кінець червня з 700 мільйонів доларів роком раніше, а також відсутність суттєвої фіскальної консолідації та гармонійних відносин між урядом і бізнесом сприяють зростанню фінансових ризиків.

У передмісті Києва лунатимуть вибухи