В експосадовця Держказначейства на Полтавщині виявили активи на суму понад 61 мільйон доларів
Йдеться про десятки мільйонів доларів готівкою та дорогоцінні метали в злитках на понад 38 млн грн. Ці кошти він нібито отримав у спадок від батьків, але, за оперативними даними, йому допоміг вивести гроші родич — генерал-лейтенант ЗС РФ. Зібрані матеріали передано до НАЗК.
У межах кримінального провадження оперативники управління стратегічних розслідувань в Полтавській області та слідчі обласної поліції виявили наявність необґрунтованих активів у колишнього начальника відділу Державного казначейства України в Полтавській області.
Згідно з аналізом декларації посадової особи, у квітні 2023 року, перебуваючи на посаді, він отримав у спадщину від матері банківські метали у злитках на суму 3 555 000 грн, майже 6 млн доларів та 420 тис. грн готівкою. Вже у жовтні 2023 року у спадок від батька він отримує понад 56 млн доларів, 208,5 тис. грн та дорогоцінних металів на суму 34 500 000 грн. Однак, насправді, він отримав від батьків спадок загальною сумою 700 тис. грн.
На підставі зазначених вище доходів посадовець сформував активи у декларації за 2023 рік у вигляді 62 115 000 доларів, що на 60,4 млн доларів більше, ніж зазначена спадщина, та дорогоцінних металів у злитках на суму 38 055 000 грн.
За наявними даними, ці кошти можуть належати його родичу з РФ – генералу російських ЗС, які той отримав від корупційних схем та використовував для фінансування «інвестиційних» проектів у Росії та на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, а керівник відділу допоміг йому їх легалізувати в Україні.
Поліцейські разом із прокурорами Полтавської обласної прокуратури провели понад 30 санкціонованих обшуків у будинках, квартирах, гаражних приміщеннях та транспортних засобах, що знаходяться у власності чи користуванні посадової особи та близьких родичів російського генерала. За результатами обшуків вилучено ювелірні вироби та прикраси, золоті пам’ятні монети, ікони, дорогоцінні годинники різних брендів та нагородні, мисливську та вогнепальну зброю, нагороди РФ із незаповненими посвідченнями від імені його родича, гроші тощо.
Зібрані матеріали спрямовані до Національного агентства з питань запобігання корупції. Вирішується питання про оголошення підозри начальнику відділу за ст. 366-2 (Декларування недостовірної інформації), ст. 368-5 (Незаконне збагачення) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України.
ВАКС не скасував підозру колишньому міністру енергетики Насалику
Распечатать