Ексрадник Трампа назвав можливі наслідки для України після його інавгурації
Про це заявив колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон.
“Після 20 січня військова та економічна допомога США, ймовірно, значно скоротиться, а переговори з Росією почнуться швидко. У свою чергу, європейська фінансова підтримка України зменшиться, оскільки члени ЄС поспішатимуть відновити комерційні зв’язки з Москвою, які вже не існують”, – написав Болтон.
За його словами Трамп ще не розмовляв із Путіним, проте коли це все ж станеться, бажання республіканця швидко закінчити війну в Україні може означати капітуляцію перед Росією. Болтон звинуватив Байдена в тому, що через погрози Кремля про «ширшу війну» він провалив допомогу Києву і його адміністрація створила глухий кут на полі бою.
Ексрадник Трампа підкреслив, що затримка поставок Україні зброї перешкоджала її ефективному використанню. Болтон впевнений, що будь-які угоди з Росією повинні мати лише тимчасовий характер і не включати пунктів про створення демілітаризованих зон між українськими та російськими військами всередині України, адже вони будуть діять в інтересах Москви. Політик нагадав сумний досвід розгортання миротворців ООН на Кіпрі, які розділяють острів з 1964 року. Проте це не завадило Ізраїлю анексувати Голани.
“Розведення сил може означати остаточну передачу Росії двадцяти відсотків території України”, – написав ексрадник Трампа.
Болтон також підкреслив, що Україну не можна обмежувати у вступі до НАТО чи співпраці з альянсом, адже вона є суверенною країною, яка вільна у виборі своїх союзників.
“Ми не повинні погоджуватися на насильницьку нейтралізацію, яку в часи холодної війни називали «фінляндізацією». Навіть Фінляндії це не сподобалось, і вона врешті-решт приєдналась до НАТО у 2023 році. І якщо деякі витривалі країни хочуть надати гарантії безпеки вільній Україні, вони повинні мати можливість зробити це, незважаючи на російські вето”, – підсумував ексрадник Трампа.
Распечатать