Найбільші власники біткоїнів серед українських чиновників: у лідерах — екснардепи та суддя

Про це пише "СтопКор".
Детальніше про власників найтовстіших криптогаманців країни та їхні декларації – у новому відеоблозі журналістки Галини Капустинської.
Згідно з відкритими джерелами, до списку найбільших власників криптовалюти серед українських чиновників і політиків входять: троє екснардепів – Дмитро Палпатін, Іван Бойченко, Дмитро Голубов, чинний народний депутат Анатолій Урбанський та суддя Сергій Хома.
Найменш публічною особою у цьому списку є Сергій Хома – суддя, який задекларував 4 047 BTC. Вперше, він вніс в декларацію біткоіни у 2010 році, на той момент, це було трохи більше 3 тис грн, наступні роки нулі постійно збільшувалися, у 2017 році сума була вже більше 27 мільйонів грн, у тому ж році він задекларував ще 19 млн грн. Зараз загальна сума його статків складає 95 млн дол.
Жодних подробиць про криптоактиви Хоми у відкритих джерелах немає. Виникає питання: звідки у судді такі величезні запаси біткоїнів?
Анатолій Урбанський – народний депутат України та колишній голова Одеської обласної ради. Він задекларував 4 256 BTC, однак подробиць про їхнє походження також немає. Урбанський походить із впливової одеської родини, що займається бізнесом у різних сферах, зокрема у морській торгівлі та логістиці. Сам же Урбанський пояснює свої стати тим, що вдало купив біткоіни ще в 2014 році. У валюту його спонукав вкластися молодший брат. Тепер вартість задекларованої криптовалюти складає майже 6 млрд грн.
"", – розповідає сам колишній народний обранець.
Про Івана Бойченка, який володіє 5 750 біткоїнами, відомо дуже мало. У відкритих джерелах немає інформації про його декларацію, походження статків або політичну діяльність. Це може свідчити про те, що він уникає публічності, або його справжні активи не були офіційно зареєстровані.
Дмитро Голубов – колишній народний депутат від Блоку Петра Порошенка. Ще у 2016 році він задекларував 4 376 BTC, вартість яких тоді становила близько 76 мільйонів гривень. У 2017 році, коли ціна біткоїна різко зросла, його активи вже оцінювали у понад 2 мільярди гривень.
Голубов є засновником "Інтернет партії України" та раніше був звинувачений у шахрайстві з банківськими картками у США. Попри це, він уникав кримінального переслідування і активно займався політичною діяльністю.
Також Голубов не просто ексдепутат, він ще і справжній хакер з нікнеймом Скріпт. У 2001-2003 роках входив до так званої "київської групи" кардерів — осіб, які займаються шахрайством з банківськими картками. Їхньою метою була підробка платіжних карток з подальшим перевезенням та збутом за межами Києва.
"", – коментує ексдепутат від Блоку Петра Порошенка.
А от найбільшим власником біткоїнів серед українських чиновників є Дмитро Палпатін (Фісінчук). Він не лише задекларував 7 711 біткоїнів, а й змінив своє прізвище на честь персонажа "Зоряних війн" – Імператора Палпатіна.
Палпатін – одесит, який у 2015 році став депутатом Одеської міської ради від партії "Довіряй ділам". За офіційною інформацією, ще в 2012 році він купив ці біткоїни за 753 тисячі гривень. Уже в 2017 році його криптоактиви оцінювалися у 57,8 мільйона гривень, а станом на 2024 рік вартість цієї суми перевищує 300 мільйонів доларів.
"", – зазначає журналістка.
Криптовалюта – це анонімний фінансовий інструмент, який часто використовується для уникнення податків і приховування доходів. У випадку з українськими політиками та чиновниками залишається багато відкритих питань: чи справді вони купували біткоіни чесним шляхом? Чи є ці активи способом легалізації тіньових коштів? І чому про деяких власників криптовалют у відкритих джерелах майже нічого невідомо?
РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку
Распечатать