У Чорнобаївці за мільярд гривень збудують 200 будинків

Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Контракти отримали чотири компанії, які є традиційними підрядниками Держвідновлення/ Укравтодору по ремонту доріг, і раніше не отримували державних підрядів на будівництво житла:
ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» — 52 будинки за 204,24 млн грн;ТОВ «Ростдорстрой» — 52 будинки за 194,21 млн грн;ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» — 52 будинки за 198,05 млн грн;ТОВ «Автомагістраль-Південь» — 79 об’єктів (будинки і квартири) за 309,18 млн грн.До повномасштабного вторгнення у Посад-Покровському на Херсонщині мешкали 2 239 людей. За даними Держвідновлення в селі було зруйновано або пошкоджено 940 будівель. Із них 80% потребували нового будівництва, а 20% — капітального ремонту.
Ще в 2023 році село включили до експериментального проєкту комплексного відновлення п’яти населених пунктів. Він передбачав будівництво житла, господарських приміщень і громадського центру з школою, садочком, культурним осередком і спортивними залами. Концепцію розробила компанія «Archimatika», акцентуючи на збереженні вигляду села.
Будівництво перших п’яти будинків стартувало у серпні 2023 року. Планувалося завершити 130 осель до квітня 2024 року, однак через відсутність фінансування роботи зупинилися. До початку 2025 року жоден будинок не був добудований повністю, а більшість зі 120 об’єктів мали готовність лише 20%.
Читайте по темі: Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника
У березні 2025 року Кабінет Міністрів виділив додатково 5,2 млрд грн на завершення експериментального проєкту відбудови п’яти населених пунктів: Бородянки, Тростянця, Циркунів, Посад-Покровського та Ягідного.
За умовами чотирьох нових контрактів понад 200 будинків мають бути зведені до кінця 2025 року. Гарантійний строк експлуатації — 10 років. Договірна ціна тверда.
Підрядники повинні виконати повний цикл робіт: демонтаж залишків зруйнованих будівель, закладення фундаментів, проведення електромереж, водопостачання, каналізації, утеплення фасадів, улаштування ганків і мощення, благоустрій території. Устаткування передбачає встановлення сантехнічного, освітлювального обладнання, установку паливних котлів тощо.
Кошторисна вартість зведення будинків відрізняється і переважно коливається в межах 3 — 4 мільйонів гривень, хоча є об’єктні кошториси, де будівництво оцінено в 6,5 млн грн (тут і далі ціни з ПДВ).
Будинки в Херсонській області мають різні ціни, залежно від стану, але новий одноповерховий будинок без ремонту в Херсоні пропонують за $90 000, або 3,75 млн грн.
Ціни на будівельні матеріали в межах ринкових, хоча і можуть суттєво відрізнятися, залежно від підрядника. Приміром на щебінь фракції 20-40 — різниця в півтора-два рази, різниця в вартості піску — потрійна.
Ці матеріали всі чотири підрядники вписали у кошторис із доставкою, тоді як по чималій частині позицій в графі транспортування стоїть прочерк.
Арматуру А500С діаметром 10 мм «Європейська дорожньо-будівельна компанія» заклала по 39 240 грн/т, «Енергетично-дорожнє будівництво» — по 41 400 грн/т, «Автомагістраль-Південь» та «Ростдорстрой» по 40 601 грн/т та 39 415 грн/т, але ймовірно їх ціна з урахуванням доставки.
Читайте по темі: DOGE Ілона Маска «у певний момент» припинить існування, — Трамп
Ринкові пропозиції у «Метінвест СМЦ» та «Iron World» становлять 33 860 грн/т та 34 462 грн/т.
Окремі позиції, як рядова цегла М100 чи газоблоки, навпаки, закладено нижче ринкових цін.
Тендери провели за процедурою відкриті торги з особливостями, коли достатньо одного учасника. Відтак «Ростдорстрой» та «Енергетично-дорожнє будівництво» отримали підряди без конкуренції, компаніям «Автомагістраль-Південь» та «Європейська дорожньо-будівельна компанія» конкуренцію склала одна й та сама фірма — ТОВ «Глобал Білд Інжиніринг», але вона не торгувалась на тендерах і програла.
Учасникам висували вимоги щодо наявності техніки — 3 бортових автомобілі, 15 самоскидів, 3 автокрани, 5 екскаваторів і 4 навантажувачі, 12 осіб основного складу інженерно-технічних працівників та 90 робітників будівельних спеціальностей.
Окремо учасники мали надати довідку про наявність власної або залученої випробувальної чи вимірювальної лабораторії з чинною атестацією в галузі контролю якості будівельних матеріалів.
Досвід підтверджувався аналогічними договорами за останні п’ять років з нового будівництва або реконструкції будівель з класом наслідків СС1 на суму не менше 60% очікуваної вартості закупівлі. Річний дохід мав бути не менше 99% від очікуваної вартості лоту, розмір забезпечення тендерної пропозиції — 0,5%.
«Автомагістраль-Південь» зареєстрована в Одесі. Кінцевий бенефіціар — Олександр Бойко. З 2016 фірма отримала підрядів на 132,57 млрд грн.
Одеське «Ростдорстрой» належить Євгенію Коновалову і Юрію Шумахеру. З 2016 року «Ростдорстрой» уклав державних контрактів на суму понад 82,15 млрд грн.
«Європейська дорожньо-будівельна компанія» зареєстрована у Київській області. Власником компанії є Муслім Кєлоєв. З 2018 року фірма отримала підрядів на 9,55 млрд грн.
«Енергетично-дорожнє будівництво» зареєстроване у Каневі. Власниками фірми є Максим Кокарєв, Андрій Косіцин, Юрій Клімов, Олександр Кіблик. З 2016 року фірма отримала підрядів на 9,55 млрд грн.
Службу відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області керує Микола Савченко.
Распечатать

