Кличко дозволив топпосадовцю КМДА Ткачуку, який має п’ять корупційних підозр, працювати віддалено

Про це стало відомо з матеріалу «Слідство.Інфо».
Роман Ткачук — депутат Київської міськради від політичної партії «Удар» та керівник Департаменту муніципальної безпеки КМДА, який відповідає за організацію системи цивільного захисту столиці. Щодо керівника цього департаменту вже відкрито щонайменше п’ять кримінальних справ, остання підозра була вручена 9-го липня Подільською окружною прокуратурою Києва.
Журналісти прийшли на прийом громадян до Ткачука, щоб запитати про кримінальні справи, відкриті щодо нього.
У приймальні Ткачука сказали, що до вересня керівник Департаменту буде працювати дистанційно за розпорядженням Віталія Кличка.
«Директора немає на місці, він за розпорядженням Київського міського голови зараз працює дистанційно. І найближчим часом він не зможе приймати громадян. Дистанційну роботу йому підписано аж до вересня», — повідомили у приймальні Департаменту.
У приймальні також зазначили, що Ткачук на суді і тому не може прийняти громадян, і не часто з’являється на робочому місці.
«Зараз директор наш на суді. Я думаю, ви чули про ці всілякі новини. У нього зараз йде суд. Директора часто викликають то на допити, то на ще щось, на превеликий жаль», — пояснила журналістам співробітниця Департаменту.
Пізніше у відповідь на журналістський запит Ткачук повідомив, що йому дистанційну роботу Віталій Кличко підписав з 14 липня по 13 вересня 2025 року. Це обґрунтоване тим, що 9 червня Подільський суд ухвалив рішення щодо запобіжного заходу у кримінальному провадженні щодо службової недбалості. Роману Ткачуку загрожував домашній арешт та відсторонення від посади, проте суд застосував до Ткачука запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Як зазначається з відповіді Ткачука, 10 липня посадовець попросив Віталія Кличка про дистанційну роботу.
Підозра, через яку Ткачук отримав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, стосується переплати на закупівлі генераторів. Його звинувачують у службовій недбалості, внаслідок якої бюджет міста зазнав збитків під час закупівлі дизельних генераторів на суму майже 5 млн грн, кажуть у Київській прокуратурі.
«Правоохоронці встановили, що під час блекаутів у 2023 році чиновник уклав договір із приватною компанією щодо придбання дизельних генераторів для пунктів обігріву столиці. Втім, вартість придбаного обладнання була суттєво завищена — переплата склала понад 4,8 млн грн. Поліцейські з’ясували, що посадовець не здійснив належного моніторингу ринку та не перевірив реальну вартість товару, через що допустив значні збитки бюджету», — йдеться у повідомленні.
Попри кримінальну справу, Романа Ткачука не відсторонили від посади. У відповіді на запит журналістів, у КМДА повідомили: «Законом України «Про державну службу» не передбачено відсторонення / переведення / притягнення до дисциплінарної відповідальності / звільнення державного службовця на підставі повідомлення про підозру у вчиненні злочину», — зазначили у відповіді.
Загалом Роман Ткачук вже має п’ять підозр. Два роки тому посадовець вже отримував підозру щодо закупівлі мініелектростанцій. У ній стверджується, що цією закупівлею Ткачук спричинив шкоду Департаменту на суму 1,8 млн гривень.
Того ж 2023-го депутату КМДА вручили підозру за безпідставно витрачені 64 млн грн на «передислокацію» плавучої насосної станції, яка забезпечує місто водою. І ще одну — за переплату на встановленні системи оповіщення повітряної тривоги.
Ще одна підозра стосувалась зачиненого укриття у Деснянському районі столиці. Тоді через це загинули люди. Ткачука посадили під цілодобовий домашній арешт та відсторонили від посади на місяць, але врешті він продовжив працювати у департаменті.
Раніше журналісти писали, що Роман Ткачук хоч і вже понад 10 років проживає в Києві, однак не задекларував трикімнатну квартиру в Києві.
У реєстрі нерухомості цієї квартири немає, тому встановити, хто власник квартири, не вдалося. Водночас журналісти зʼясували, що це 3-кімнатна квартира площею близько 70 квадратних метрів.
Якщо ця квартира є власністю його чи його сімʼї, ринкова вартість схожої у цьому ж будинку — від 90 до 120 тисяч доларів США. Якщо цю квартиру орендують, то її вартість може складати близько 30 тис. грн на місяць — залежно від ремонту.
Распечатать












